TADINDA ANADOLU MANİFESTOSU

Tadında Anadolu olarak ortak tutkumuz; Anadolu mutfağının kültür mirasını korumak, eşsiz lezzetlerini nesiller boyu yaşatmak ve sevilen bu lezzetleri geçmişten günümüze tüm tazeliğiyle sizlerin damak tadıyla buluşturarak dünya mutfakları arasındaki ününü perçinlemek..

...

İşte bu tutkunun mutfak sanatına dönüşmesinin en leziz örneğidir Tadında Anadolu. Anadolu lezzetlerinin kahramanlık hikayesidir...

Nice uygarlıkların beşiği Anadolu’nun, her ocağında ayrı tüten o eşsiz yemeklerinin daima hatırlanması, yola çıkış noktamızdır.

BTA olarak, Tadında Anadolu projemize başladığımız ilk günden bu yana, Anadolu’nun 500’den fazla geleneksel yemek reçetesini titizlikle bir araya topladık. 600’ün üzerinde yöresel ürünü, yerinden temin ederek yerel üreticisine destek olduk. Mutfağında doğallığı ve yöresiyle meşhur, hakiki lezzetleri arayan herkesin zahmetsizce ulaşması için Tadında Anadolu’da bir araya getirdik.

Tadında Anadolu’da servis edilen her bir yöre yemeğini özgün tarifine sadık kalarak ve mevsiminde pişirdik. Sizlere her kaşıkta ve her yudumda Anadolu’yu damaklarınızda hissettirecek zengin bir lezzet mozaiği hazırladık.

Tadında Anadolu ile her lokmada Anadolu’nun özlenen lezzetlerini keşfedeceğiniz unutulmaz bir yolculuğa çıkmaya hazır olun. Afiyet olsun.

600’ÜN ÜZERİNDE YÖRESEL ÜRÜN
Anadolu sevdalısı

Anadolu sevdalısı bir marka olarak, tüm damak
zenginliklerimizi dünya ile paylaşmak, kültür mirasımıza sahip
çıkmak ana hedefimizdir.

Anadolu Mutfağı

Anadolu mutfağı için Milli Hafıza rolü üstlenerek, unutulmak
üzere olan enfes tarifleri, özenle
ve orijinaline uygun hazırlayarak misafirlerimize sunarız.

Her yörenin özgün ürünlerini

Her yörenin özgün ürünlerini, o yöreden özenle
tedarik ederek misafirlerimizle buluştururuz.

Anadolu mutfak kültürünü yenilikçi yaklaşımlarla geliştirmek

Anadolu mutfak kültürünü yenilikçi yaklaşımlarla geliştirmek için
emek sarfeden her üreticinin yanında oluruz.

Küçük ölçekli üreticilerimize, kooperatiflerimize

Küçük ölçekli üreticilerimize, kooperatiflerimize
ve emektar kadınlarımıza destek olmayı görev biliriz

Anadolu lezzetlerini en doğru ve sağlıklı yöntemlerle

Anadolu lezzetlerini en doğru ve sağlıklı yöntemlerle
üretmeyi hedefleyen, organik, doğal veya fonksiyonel gıdaya önem
veren üreticilerimizi destekleriz.

El emeğine, göz nuruna, alın terine değer veririz.

El emeğine, göz nuruna, alın terine değer veririz.

Tadında Anadolu, TEMA işbirliğiyle doğayı koruyor!

Tadında Anadolu’ya “Yeşil Nesil Restorancılık” diploması

Anadolu’nun geleneksel lezzetlerini geleceğe taşıyan Tadında Anadolu, daha bilinçli bir tüketim amacıyla sürdürülebilir restorancılık anlayışını benimsedi. WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), Boğaziçi Üniversitesi iş birliği ve Unilever Food Solutions desteğiyle hayata geçirilen “Yeşil Nesil Restorancılık” projesine katılan Tadında Anadolu, gıda ve ambalaj atıklarını azaltma, enerji verimliliği, kaynak kullanımı konusunda önemli iyileştirmeler gerçekleştirerek WWF-Türkiye’den “Yeşil Nesil Restorancılık” diploması almaya hak kazandı.

Proje çerçevesinde;

 • Tadında Anadolu restoranlarında menüler esnek hale getirildi ve aylık 13 bin porsiyon garnitürün çöpe gitmesi önlendi.
 • Tuz, karabiber ve şekerde tek kullanımlık paketlerin yerine dökme ürüne geçilerek yıllık 600 kilo, Amerikan servislerin ve tepsi altlıklarının da kaldırılmasıyla ise 3,2 ton kağıt tasarrufu sağlandı. Böylece restoranlarda kullanılan kağıt miktarı yılda toplam 3,8 ton azaldı.

Tadında Anadolu,
TEMA iş birliğiyle doğayı koruyor!

Tadında Anadolu’da ziyafetiniz ağaca, ağaçlar ormana dönüşüyor! 15 TL üzeri alışverişlerde Tadında Anadolu-TEMA kartına işletilen 9 mühürü toplayan her misafirimiz adına İzmir Hatıra Ormanı’nda 5.000 fidan diktik. Doğayı önemsiyor; toprağa ve yeşile çok değer veriyoruz. Doğanın bize hediye ettiği güzelliklere bizimle beraber yürüyen tüm misafirlerimize çok teşekkür ederiz.

Tadında Anadolu, TEMA işbirliğiyle doğayı koruyor!

ÇEKÜL Vakfı eğitimlerinin destekçisiyiz!

ÇEKÜL Bilgi Ağacı, tüm Türkiye’de öğrencilere ve öğretmenlere doğal ve kültürel miras eğitimleri veriyor. Tadında Anadolu ile biz de bu projeye destek oluyoruz. Siz de Bilgi Ağacı etiketli ürünlerimizden alarak bu amacımıza ortak olabilirsiniz.

Tadında Anadolu Tedarikçi Buluşmaları Başladı!

9-10 Şubat’ta Capitol Tadında Anadolu’da: Yalı Çiftliği, Eğriçayır ve Tadında Anadolu lokumlarının katılımıyla gerçekleşen buluşma büyük beğeni topladı. Etkinliğe katılan Capitol misafirleri yöresel ürünleri tadarak indirimli alma fırsatı yakaladı.

Tadında Anadolu’dan 23 Nisan’a özel rengarenk mantı etkinliği

Her yıl 23 Nisan’da çocuklara özel yaptığı etkinliklerle adından söz ettiren Tadında  Anadolu, bu yıl da 22 Nisan’da Capitol, 23 Nisan’da ise Uniq İstanbul’daki biriminde, baş aşçıları ile miniklere özel renkli mantı yapım etkinliği düzenledi. Minikler ıspanak, domates gibi doğal malzemelerle renklendirdikleri mantılarını, etkinlik sonunda kendilerine özel hazırlanan kavanozlarına doldurdu. Günün sonunda katılımcı tüm minik şeflere ‘Minik Lezzet Şefleri’ sertifikası verildi. 

Türk mutfağının hikayesini merak edenler Tadında Anadolu’da buluştu

Capitol Tadında Anadolu, mutfak kültürüne ilgi duyanlar için keyifli bir etkinlik düzenledi. “Orta Asya’dan Orta Avrupa’ya Türk Mutfağının 2000 yıllık Hikayesi” adlı söyleşide yiyecek-içecek danışmanı Osman Serim Türk mutfağının tarihsel gelişimini ve değişimini anlattı.

Tadında Anadolu’dan coğrafi işaretli ürünlere destek

Anadolu mutfağının damak zenginliklerini dünyayla paylaşmayı ve kültür mirasımıza sahip çıkmayı hedefleyen Tadında Anadolu, “kültürümüzün parmak izi” olarak nitelenen coğrafi işaretli ürünlerin sayısını artırmak için üreticilerini teşvik ediyor. Tadında Anadolu, coğrafi işaretli ürünlerin hem Türkiye’ye hem üreticiye katkısının altını çizmek için tüm Anadolu’nun dört bir köşesindekini tedarikçilerini İstanbul’da bir araya getirerek bilgilendirdi. 

Anadolu’nun eşsiz ürünlerini emekleriyle taçlandıran kadınlarımızla çok özel bir etkinlik

Kadın üreticinin her zaman yanında ve destekçisi olmaya önem veren Tadında Anadolu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadın üreticilerimizi Capitol Tadında Anadolu'da ağırlayarak, misafirlerini değerli kadın tedarikçilerinin el emeği ürünleriyle buluşturdu! Şekerhanım, Anabolu ve Kaliv Zeytin gibi kadın girişimci projeleriyle hayat bulup büyüyen markaların sunduğu eşsiz lezzetli ürünler, gün boyunca ziyaretçilere ikram edilerek tanıtıldı. 

Tadında Anadolu ile sömestirde oyuncak boyuyoruz!

Tadında Anadolu, sömestr tatili için çocuklara yine eğlenceli sürprizler hazırladı. Tadında Anadolu’nun Maslak Uniq İstanbul ve Capitol AVM’de yer alan şubelerinde her yaşa uygun doğal ve organik oyuncaklar üreten Zeytin Çekirdeği firması ile birlikte ahşap oyuncak boyama etkinliği gerçekleştirildi. Çocuklar kendi seçtikleri el yapımı, ahşap oyuncakları oyun terapisti eşliğinde boyayarak keyifli bir gün geçirdi. 21-22 Ocak ve 28-29 Ocak tarihlerinde 11.00-12.30 ile 14.00-15.30 saatleri arasında 2 seans halinde gerçekleştirilen etkinliğe katılan tüm çocuklara bisküvili lokum ikram edildi. Ayrıca boyadıkları oyuncaklar da çocuklara Tadında Anadolu’nun hediyesi oldu.

 • ANADOLU
  SEVDALISI
  YAKLAŞIM
 • MİLLİ
  HAFIZA
  ROLÜMÜZ
 • YÖREYE
  ÖZGÜ
  ÜRÜNLER
 • MUTFAKTA
  YENİLİKÇİ
  FELSEFE
 • EMEKTAR HER
  ÜRETİCİNİN
  YANINDA
 • KÜÇÜK ÖLÇEKLİ
  VE KADIN ÜRETİCİ
  DESTEKÇİSİ
 • ORGANİK,
  DOĞAL
  ÜRÜNLER
 • EL EMEĞİ,
  GÖZ NURUNA
  SAYGI